Architektonické návrhy, projekty

Navrhneme vám rodinný dům přesně podle vašich představ. Stačí, když si pohovoříme o požadavcích na váš nový rodinný dům: jak by měl být velký, kolik by měl mít pokojů, zda chcete kuchyň samostatnou nebo společnou s obývacím pokojem, kolik koupelen v domě chcete, zda u domu má být i garáž, atd. Dále je nutné respektovat prostor, do kterého objekt navrhujeme. Dalším podstatným zadávacím prvkem je nárok na energetickou náročnost - zda chcete dům v běžném standardu, nízkoenergetický, úsporný nebo pasívní. Požadavek na pasívní dům ovlivní architektonické řešení již ve fázi studie.

Klienti nám zpravidla popíší svou představu o tom, jak by měl jejich budoucí rodinný dům vypadat, případně někteří přinesou inspiraci z časopisu, na němž je rodinný dům, který se jim líbí, a chtějí navrhnout rodinný dům v podobném duchu.

Po zadání zpracujeme architektonický návrh rodinného domu – studii. Uděláme také vizualizaci domu, takže klient vidí, jak jeho budoucí dům bude vypadat. Zpracováváme i osazení architektonického návrhu do fotky, dále projekty k územnímu řízení, projekty pro stavební povolení a projekty prováděcí dokumentace. Dále můžeme pokračovat projektem interiéru a návrhem zahrady.

Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu poskytneme autorský dozor nebo odborné vedení při svépomocné realizaci stavby rodinného domu.

Mezi města, v nichž máte možnost využít naše služby patří např. Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Přelouč, Heřmanův Městec a další města.

 

Rekonstrukce domů

 

Atelier Novotná zpracovává nejen projekty určené k realizaci novostaveb, ale také projekty na rekonstrukce starších domů. Jedná se například o návrhy fasád, projekty přístaveb, nástaveb, projekty na půdní vestavby, zimní zahrady, přístřešky a podobně.
Při zpracování každého projektu vycházíme z individuálních požadavků zákazníků. Zpracováváme všechny stupně projektové dokumentace. Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu uděláme i autorský dozor při realizaci rekonstrukce domu.

Ceník projekčních prací  veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH

Novostavby 3D studie

Projekt k ohlášce nebo stavebnímu řízení

Realizační projekt
Jednopodlažní rodinný dům (do 150m2) 6.000 Kč 66.000 Kč 45.000 Kč
Jednopodlažní rodinný dům (do 250m2) 6.500 Kč 84.000 Kč 52.000 Kč
Dvoupodlažní rodinný dům (do 150m2) 6.800 Kč 92.000 Kč 58.000 Kč
Dvoupodlažní rodinný dům (do 150m2) 7.200 Kč 110.000 Kč 65.000 Kč
Chata (do 50m2) 5.000 Kč 20.500 Kč 18.500 Kč
Garáž nebo parkovací přístřešek 2.500 Kč 6.500 Kč 6.500 Kč
Nebytový objekt dle velikosti od 13.000 Kč od 65.000 Kč od 65.000 Kč
Osazení objektu - přípojky inženýrských sítí   od 9.000 Kč  
Projednání s úřady   od 13.000 Kč  
Posudek pro program Nová zelená úsporám dle velikosti domu od 32.500 Kč
Konzultace 850 Kč/hod

 

Atelier Novotná: projekty - Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec, Hradec Králové, Holice, Přelouč - Váš spolehlivý architekt, projektant, energetický specialista

 

Projektant - specialista na projekty ve Východních Čechách

Atelier Novotná nabízí kompletní servis - architektonické studie, 3-D vizualizaci, kompletní projektovou dokumentaci, energetické hospodářství, návrhy interierů, návrhy zahrad, inženýrkou činnost - projednání záměru se stavebními úřady. Zpracováváme atypické projekty rodinných domů, které vycházejí z individuálních požadavků zákazníků. Nabízíme také zpracování architektonických studií na výstavbu administrativních budov a budov občanské vybavenosti (školy, knihovny, atp.) a menší průmyslové stavby. Všechny projekty rodinných domů zpracovávají naši projektanti kompletně od studie až po realizační dokumentaci – výsledkem každého projektu je úplná projektová dokumentace. Naše projekční a architektonická kancelář se zaměřuje i na projekty na rekonstrukce domů (např. půdní vestavby, přístavby, nástavby, přístřešky, zimní zahrady, zateplení domů,…), změnu užívání budov, ke stávajícím stavbám bez dokumentace zpracujeme pasporty staveb. Stále více se specializujeme na nízkoenergetické a pasívní domy. Navrhuje také interiéry a zahrady.  Nabízíme také autorský dozor při realizaci záměru nebo odborné vedení stavby při svépomocné výstavbě jednoduché stavby. Autorský dozor je nutný pro pasívní a nízkoenergetické stavby. Náš atelier působí především v lokalitě východních Čech a východ středočeského kraje - Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Přelouč, Holice, Heřmanův Městec, Čáslav a Kutná Hora.

Stali jsme se finalisty krajského kola soutěže Hospodářských novin  Firma roku 2016. V roce 2017 jsme byli znovi nominováni do krajského kola soutěže. 

Architektura - Individuální projekty

Naši projektanti zajišťují individuální a atypické projekty, které splní všechny vaše představy o moderním bydlení či podnikání v dané lokalitě. Naši projektanti zpracují kompletní projektovou dokumentaci stavby, která bude obsahovat vše – od vizualizace domu až po inženýring (projednání záměru se stavebním úřadem). Zásadní je dezailně znát požadavky klienta a po té Vám navrhneme, jak by Váš záměr měl vypadat. Nejprve zpracujeme vizualizaci záměru, na níž klient vidí, jak bude záměr ve skutečnosti vypadat. Po odsouhlasení studie začneme zpracovávat kompletní projektovou dokumentaci. Naší prioritou je spokojený zákazník a kvalitní a funkční řešení.

Energetické hodnocení v programu Nová zelená úsporám 

Pro většinu našich klientů současně s projektovou dokumentycí zhotovujeme energetické hodnocení neboli energetický posudek pro dotační program Nová zelená úsporám. Když už stavíte nebo přestavujete rodinný dům, proč nepožádat o podporu na snížení energetické náročnosti domu. Všichni chceme mít nízké náklady na provoz domu. Energetické hodnocení spolu s jednoduchou projektovou dokumentací zhotovujeme i pro klienty, kteří řeší pouze obálku budovy bez dalších zásahů do objektu. Máme bohaté zkušenosti, více jak 400 úspěšných žádostí a realizací. Nebojte se, zavolejte nám. 

Průkaz ENB (energetické náročnosti budovy) (PENB)

Zabýváme se energetickým hodnocením budov a návrhem opatření ke zlepšení stavu nemovitosti. Průkaz ENB (PENB) je dokument, který hodnotí budovu z hlediska všech energií, které do budovy vstupují, tedy energie na vytápění, chlazení, ohřev teplé vody, větrání a osvětlení. PENB podrobně upravuje vyhláška č. 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov, vydaná podle zákona 406/2006 Sb. PENB potřebujete k projektu novostavby, ke stavebním úpravám objektu, k prodeji či pronájmu nemovitosti.

Energetický audit

Máte vysoké náklady na provoz Vašeho objektu? Žádáte o dotační tituly? Pak Vám pomůže energetický audit budovy, který zhodnotí potřeby energie na vytápění, chlazení, větrání, úpravu vlhkosti vzduchu, přípravu teplé vody, osvětlení a celkový provoz zařízení budovy.

Cílem tohoto odborného posouzení je zhodnotit stav užití energií v objektu a stanovit - z technického, ekonomického a ekologického hlediska - optimální způsob dosažení úspor energií. Součástí energetického auditu je Energetický štítek obálky budovy, který dokumentuje kvalitu obalových konstrukcí domu z hlediska energetické náročnosti.

Individuální projekty - Pardubice, Chrudim, Heřmanův Městec, Přelouč, Hradec Králové a celé Východní Čechy

Kontaktujte nás, naši projektanti Vám rádi naši činnost představí.  Naše společnost sídlí v obci Jezbořice, která se nachází nedaleko města Pardubice - směr Heřmanův Městec. V roce 2014 jsme přistavěli jednací místnost pro pohodlné jednání s klienty.

 

  

Průkaz ENB - PENB, energetický štítek, energetický audit

Chcete vědět jaká je energetická náročnost vašeho domu (ENB), jak kvalitní je obálka vaší budovy a jaké má váš dům tepelné ztráty? Rádi byste si ověřili, zda se pouštíte do ekonomické stavby? Potřebujete zjistit, zda váš dům bude nízkoenergetický nebo pasivní? Vyžaduje po vás stavební úřad energetický průkaz pro stavební povolení nebo ohlášení stavby jak mu ukládá energetický zákon č. 406/2000 Sb.o hospodaření energií nebo jej potřebujete k pronájmu či prodeji nemovitosti?

 

Pro vaše objekty vypracujeme průkaz PENB - průkaz energetické náročnosti budovy (energetický průkaz ENB) zpracovaný dle vyhlášky č. 148/2007 Sb. Pracujeme kvalitně, levně a rychle, energetické štítky a průkaz ENB pro novostavby Vám vypracujeme do jednoho týdne, pro stávající stavby do 10dnů od shromáždění podkladů. V případě nutnosti lze průkaz zpracovat v termínu do 3 pracovních dnů s příplatkem 20%. Ceny jsou definovány v ceníku, odvíjí se od velikosti a složitosti stavby. Pro byt nelze spočítat průkaz samostatně, nutno je zhodnotit celý objekt. Majitel či sdružení vlastníků bytových jednotek by tak měli zadat zpracování PENB a jeho kopii pak předat všem majitelům bytových jednotek či jednotlivým nájemcům.

 

Průkaz energetické náročnosti je nutno od 1.1.2009 přikládat k žádosti o stavební povolení každé nové stavby, od 1.1.2013 i při rekonstrukcích budov. Od r.2013 je nutné ke stavebnímu řízení dokládat i souhlas SEI (státní enrgetické inspekce) se zpracováním průkazu.

 

Od 1.1.2013 se průkaz PENB dokládá i při prodejích a pronájmech budovy nebo její části. Průkaz PENB přitom nesmí být starší 10 let. Provozovatelé budov s celkovou plochou větší než 1 000 m2, které jsou přístupné veřejnosti, jsou povinni průkaz ENB viditelně vyvěsit. Cílem je informovat kupujícího či nájemce o energetické náročnosti objektu, tzn. předpokládaných nákladech na energie pro provoz objektu.

 

Počínaje rokem 2013 se rozšiřuje povinnost zpracovávat průkaz PENB na domy a byty, které se prodávají či pronajímají, od roku 2018, respektive 2020 se budou stavět domy jen v pasivním standardu.

 

Uvedená povinnost vyplývá ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/91/ES. V ČR byla tato praxe zavedena v roce 2009, přičemž postup stanovuje vyhláška č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov (ENB).

 

Průkazy PENB se zpracovávají na celou budovu, přičemž se uvádí celková roční spotřeba kWh na 1 m2. Pokud se počínaje rokem 2013 majitel rozhodne prodat nebo pronajmout třeba jen jeden jediný byt v domě, přičemž tento dům nemusí být nový ani rekonstruovaný, musí si už průkaz ENB (PENB) obstarat a dům označit na viditelném místě štítkem s údaji o energetické náročnosti objektu (ENB). Další významnou novinkou je totiž rozšíření této povinnosti na budovy a byty se součtem užitných podlahových ploch nad 50 m2, což jsou prakticky všechny. Povinnost rozšiřující certifikaci i na prodávané a pronajímané byty vyplývá ze směrnice Evropského parlamentu a Rady.

 

Průkaz ENB (energetické náročnosti budovy) (PENB)

Průkaz ENB (PENB) je dokument, který hodnotí budovu z hlediska všech energií, které do budovy vstupují, tedy energie na vytápění, chlazení, ohřev teplé vody, větrání a osvětlení. PENB podrobně upravuje vyhláška č. 148/2007 Sb. o energetické náročnosti budov, vydaná podle zákona 406/2000Sb.

 

Energetický štítek obálky budovy

Grafické vyjádření stavebně-energetických vlastností konstrukcí domu a je obdobou energetického štítku používaného u elektrospotřebičů. Energetický štítek obálky budovy definovaný revidovanou normou ČSN 730540-2:2007 klasifikuje budovy podle průměrného součinitele prostupu tepla Uem do sedmi kategorií A – G od velmi úsporných (A) až po mimořádně nehospodárné (G). Grafická podoba se od 1.4.2013 pozměnila a je pro uživatele přehlednější.

 

Průkaz ENB (PENB) obsahuje protokol a grafické znázornění energetické náročnosti budovy.
Klasifikace energetické náročnosti budovy je rozdělena do klasifikačních tříd A až G.

 

Třída energetické náročnosti budovy Slovní vyjádření energetické náročnosti budovy
A Mimořádně úsporná
B Velmi úsporná
C Úsporná
D Méně úsporná  
E Nehospodárná
F Velmi nehospodárná
G Mimořádně nehospodárná

 

Energetický posudek

Nový formát, který vzniká novelou z.406/2000. Jedná se o dokument, který posuzuje technickou, ekonomickou a ekologickou proveditelnost navržených úsporných opatření. Tento formát bude využíván k hodnocení dotačních programů, např. nová Zelená úsporám.

Energetický audit

Zpracováváme energetické audity budov. Jedná se o variantní doporučení energeticky úsporných opatření zhodncených z ekonomického hlediska. Slouží jako podklad pro dotační programy.

 

Energetický audit se provádí především u objektů veřejné spravy, komerčních objektů nebo s výměrou nad 1000 m2 podlahové plochy, kde je povinnost tento audit a energetický štítek vypracovat k realizaci stanovení energetické náročnosti objektů. Vyhodnocuje energetické hospodářství - tepelné rezervy objektů, technologie a paliva, kterými se objekt vytápí, provádí analýzu, na jejím základě navrhuje zlepšení v oblasti snížení spotřeby energií a paliv. Hodnotí se toky energií a jejich využití a u budov se zjišťují tepelně technické vlastnosti konstrukcí. Součástí auditu je Energetický štítek obálky budovy.

 

Jaké podklady od Vás budeme pro průkaz ENB (PENB) potřebovat (týká se jen rodinných domů, pro ostatní budovy je potřeba dokumentace podrobnější):

 • Obecné: Adresa budovy, parcelní číslo, provozovatel
 • Provozní: počet osob v budově
 • Výkresovou dokumentaci:
  • stavební výkresy včetně skladeb konstrukcí a typu oken v rozsahu snadného zjištění ploch konstrukcí včetně velikosti oken
  • projekt elektro (zejména příkon pro osvětlení-stačí technická zpráva)
  • projekt zdravotechniky (stačí technická zpráva)
  • projekt vytápění
  • projekt vzduchotechniky (pokud je v budově vzduchotechnika)

Jaké výhody průkaz ENB (PENB) přináší?

 • Jste majitel budovy? Průkaz ENB (PENB) vám přinese zhodnocení stavu objektu a informaci, zda můžete ušetřit za energie.
 • Hledáte kancelář nebo byt? Díky průkazu ENB (PENB) můžete porovnat, kolik bude stát provoz.
 • Stavíte nový dům nebo rekonstruujete? Kromě zhodnocení navrženého řešení navíc splníte legislativní povinnost.
 • Prodáváte nemovitost? Kvalitní dům s nízkou spotřebou energie bude mít vyšší cenu.
 • Kupujete dům nebo byt? Získáte další cenné informace.
 • Zajímáte se o koupi novostavby domu nebo bytu? Nechte si předložit průkaz energetické náročnosti budovy (průkaz ENB)! Poprvé v historii jsou developerské společnosti tlačeny k tomu, aby stavěly domy, na kterých kromě nich vydělá i nový majitel.

 

Nová zelená úsporám, energetický posudek

Pro dotační program Nová zelená úsporám náš atelier zpracuje kompletní projekt a energetický posudek na snížení energetické náročnosti rodinného nebo bytového domu.

 

Dotační program Ministerstva životního prostředí České republiky ZELENÁ ÚSPORÁM i NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁMadministrovaný Státním fondem životního prostředí České republiky poskytuje na projektovou přípravu staveb také finanční podporu.

 

V první vlně programu Zelená úsporám v období duben 2009 až říjen 2010 bylo naší firmou zpracováno a rozpracováno téměr 200 posudků k úspoře energie na vytápění stávajících staveb. Klienti odměněni finanční dotací tak již mohli porovnat teoretický výpočet úspory energie na vytápění s reálným účtem za energie v topném období.

 

Ve druhé vlně programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM, která odstartovala v srpnu 2013, je rovněž projektová příprava finančně podporována a je zaměřena především ke kompletním realizacím zateplení obálky budovy, výměny topného zdroje a pořízení účinného řízeného větrání. Čím více investor vloží investic a ušetří víceenergie na vytápění, tím více dostane zpět investovaných finančních prostředků. V tomto ohledu je druhá vlna náročnější a je směřovaná ke komplexnímu zateplení budov. Investor obdrží zpět procentuální část uznatelných nákladů, tj.pro menší objekty výhodnější než Zelená úsporám. Z hlediska odborné přípravy je nutné zpracovat projektovou dokumentaci a energetický posudek, který posoudí úspěšnost daného opatření. Zrealizováno máme přes 300 žádostí v NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

 

1.výzva programu Nová zelená úsporám 2013 byla odstartována 12.8.2013 a přijímání žádostí končí 29.11.2013 pro rodinné domy, které byly dokončeny před rokem 2007. k dispozici je 1,0 miliarda Kč.

2.výzva programu Nová zelená úsporám 2014 byla odstartována v dubnu roku 2014 a ukončena 31.12.2014. Byla určena pro rodinné domy za stejných podmínek jako výzva r.2013. K dispozici bylo 1,9 miliardy Kč.

3.výzva programu Nová zelená úsporám 2015 byla započata v květnu roku 2015 a pro rodinné domy se alokace vyčerpala v červenci a znovu pokračuje od podzimu roku 2015 a bude trvat do roku 2021.  Je určena pro rodinné domy, které byly povoleny před r.2007.

 

Posudky v programu Zelená úsporám:

cca 200 posudků rodinných domů a podnikatelských objektů

Posudky v programu Nová zelená úsporám:

cca 350 posudků - zateplení + výměna topného zdroje+instalace řízeného větrání+instalace solárně-termických kolektorů

20 posudků pro novostavby v pasívním standardu

Cena odborného posudku (projekt+energetické hodnocení) pro rodinný dům běžné velikosti od 25.000Kč bez DPH 
 

Více na www.novazelenausporam.cz

 

Zavolejte, pomůžeme Vám.

 

 

Nízkoenergetické bydlení

Nízkoenergetické domy – nízkoenergetické bydlení Pardubice, Hradec Králové, Chrudim , Přelouč, Heřmanův Městec

Nízkoenergetické domy mají oproti běžným stavbám domů nižší náklady na vytápění, přinášejí tedy skutečnou úsporu energie, což je jejich hlavní výhoda. Nízkoenergetický dům má maximální potřebu tepla na vytápění 50 kWh/m2.rok. Naprotitomu běžná stavba má potřebu tepla na vytápění 80-140 kWh/m2.rok.

 

Aby mohly být nízkoenergetické domy postaveny skutečně tak, aby docházelo k úsporám, je nutné vždy zpracovat kvalitní projekt na tento nízkoenergetický dům. Podmínkou je kvalitně zateplená obálka budovy, využití obnovitelných zdrojů, řízené větrání, řešení přehřívání konstrukcí v letním období. Projekt mimořádně úsporného nebo pasívního domu je nezbytně nutné zhotovit ve stupni prováděcí dokumentace, kde budou podrobně řešeny veškerá napojení různých materiálů a konstrukcí. Námi zpracovaná projektová dokumentace splňuje všechny standardy, od nás dostanete projekt, na základě kterého můžete začít nízkoenergetický dům stavět. V případě zájmu zajistíme i stavební dohled.

 

Zajímáte se o nízkoenergetické domy? Chcete si nechat postavit nízkoenergetický dům? Pokud ano, kontaktujte nás, sdělíte nám vaši představu o tom, jak by váš nový nízkoenergetický dům měl vypadat, jak by měl být velký, atp., zpracujeme pro vás vizualizaci, včetně vizualizace „osazení“ návrhu do pozemku, poté vám zpracujeme všechny stupně projektové dokumentace.

 

Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu uděláme i autorský dozor při realizaci stavby nízkoenergetického domu.

Nabízíme zpracované projekty pasívních rodinných domů

 

Energetické posudky - Nová zelená úsporám, Úspory energie

Pro další výzvu ministerstva životního prostředí i ministerstva průmyslu připravujeme energetická hodnocení a energetické audity.