Na čem právě pracujeme

Novostavby 2 bytových domů - Pardubice

Dvě stejné budovy s 6 bytovými jednotkami, přístup venkovní pavlačí. Objekt zděný s kontaktním zateplením, stropy Miako, dřevěné střešní vazníky, okna plastová s izolačním trojsklem. Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná. Autor návrhu: ing.arch. Zuzama Wojtovičová.

Bytový dům - Heřmanův Městec 

Zděný objekt bytového domu s 11 bytovými jednotkami. Třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.

Novostavba pasívního rodinného domu - Nemošice

Pasívní dvoupodlažní rodiný dům s plochými střechami, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, stropy z předpjatých panelů, střecha zateplena grafitovým polystyrenem tl.400mm, v podlaze na terénu 300mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Vytápění elektrickými topnými rohožemi + přitápění krbovou vložkou, fotovoltaická elektrárn pro vlastní potřebu. Řízené větrání s rekuperací tepla.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt bude registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2016 - kategorie B2 - dotace 450 + 35 tis.Kč na projekt a energetické hodnocení 

Novostavba pasívního rodinného domu - Borek

Pasívní rodiný dům s obytným podkrovím pod sedlovou střechou, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, z předpjatých panelů, krov dřevěný, zateplení minerální vatou tl.300mm mezi krokve a PIR deskami tl.160mm nad střešní rovinou, v podlaze na terénu 300mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Vytápění elektrickými topnými rohožemi + přitápění vzduchu aktivní rekuperační jednotkou Nilan s vestavěnou nádrží na teplou vodu o objemu 160l. Řízené větrání s rekuperací tepla, Nilan.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt bude registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2016 - kategorie B2 - dotace 450 + 35 tis.Kč na projekt a energetické hodnocení 

Novostavba mimořádně úsporného domu - Markovice

Úsoporný individuální dvouúrovňový jednopodlažní rodiný dům ve svahu zastřešený z části plochou, z části pultovou střechou, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, stropy a střecha Ytong zabraňující přehřívání v letním období s tepelnou izolací grafitovým polystyrenem tl.250mm, v podlaze na terénu 200mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem. Vytápění elektrickými rohožemi + teplovzdušný krb, ohřev teplé vody elektrickým bojlerem. Řízené větrání s rekuperací tepla.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Přestavba a nástavba rodinného domu - Pardubice

Podsklepený dvoupodlažní rodinný dům ze 70.let 20.stol bude nastavěn podkrovím s pultovou stŕechou, do zahrady přistavěn prosklený arkýř. Objekt bude celkově zateplen, třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.

Novostavba velmi úsporného dvojdomu - Zdiměřice

Úsoporný individuální dvoupodlažní dvojdům je zastřešený z části plochou, z části pultovou střechou, materiál Porotherm tl.300mm+zateplení polystyrenem tl.200mm, stropy z předpjatých panelů zabraňující přehřívání v letním období s tepelnou izolací polystyrenem tl.300mm, šikmá střecha s minerální vatou tl.300mm,  v podlaze na terénu 200mm podlahového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem. Vytápění teplovodní podlahové, zdrojem plynový kondenzační kotel, ohřev teplé vody v zásobníku nahřívaném kotlem.  Třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.  

Novostavba pasívního rodinného domu - Dražkovice

Pasívní jednopodlažní rodiný dům s plochou a pultovou střechou, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, stropy dřevěné Steico joist s výplní polyuretanovou pěnou tl.400mm, v podlaze na terénu 360mm grafitového polystyrenu. Okna hliníková s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Vytápění elektrickými topnými rohožemi + přitápění vzduchu aktivní rekuperační jednotkou Nilan s vestavěnou nádrží na teplou vodu o objemu 160l. Řízené větrání s rekuperací tepla, Nilan.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt bude registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2015 - kategorie B1 - dotace 350 + 35 tis.Kč na projekt a energetické hodnocení 

Novostavba pasívního rodinného domu - Prachovice

Malometrážní pasívní jednopodlažní rodiný dům se sedlovou střechou, materiál Porfix tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, dřevěné střešní vazníky s minerální vatou Multimax 30 tl.440mm, v podlaze na terénu 440mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Vytápění podlahové teplovodní, zdrojem tepla kamna na dřevo a elektrická spirála v akumulační nádrži, řízené větrání s rekuperací tepla.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt bude registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2015 - kategorie B1 - dotace 350 + 35 tis.Kč na projekt a energetické hodnocení 

Přístavba školícího střediska - Heřmanův Městec

K administrativní budově bude přistavěna hala pro školení zaměstnanců a prezentaci firmy. Navržen je obloukový půdorys - portál s fasádním obkladem orientovaný do frekventované křižovatky. Ze dvora vstup pro klienty a zaměstnance firmy. Zastropení pohledovými přihradovými vazníky.Třída energetické náročnosti budovy C - úsporná.  

Typové nízkoenergetické domy pro firmu Futur http://www.futur.cz/

Dvoupodlažní rodinný dům Dita s pultovou střechou z tvárnic Durisol DSs 37,5, stropy železobetonové, krov dřevěný, krytina falcovaný plech, okna dřevohliník s izolačním trojsklem, v podlaze 200mm polystyrenu 150S + systémová podložka podlahového vytápění, na stropě nad 2.NP 300mm polystyrenu 100S. Zdrojem tepla plynový kondenzační kotel, ohřev teplé vody v zásoníkovém ohřívači.  Třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.  

Jednopodlažní rodinný dům Gita s valbovou střechou z tvárnic Durisol DSs 37,5, krov dřevěný vazníkový, krytina skládaná tašková, okna plastová s izolačním trojsklem, v podlaze 250mm polystyrenu 150S , na stropě 360mm minerální vaty. Zdrojem tepla krbová vložka, ohřev teplé vody v zelektrickém ohřívači.  Třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.  

Pasívní jednopodlažní rodinný dům  se sedlovou střechou z tvárnic Durisol DSs 37,5 + zateplení grafitovým polystyrenem tl.150mm, krov dřevěný vazníkový, krytina skládaná tašková, okna plastová s izolačním trojsklem Uw=0,72 W/m2K, v podlaze 380mm polystyrenu 150S , v podhledu 400mm minerální vaty Multimax 30. Vytápění elekrickými topnými dráty v podlaze, doplňkový zdroj krbová vložka, ohřev teplé vody a vzduchu aktivní rekuperační jednotkou Nilan.  Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Energetické posudky - Nová zelená úsporám, Úspory energie

Pro další výzvu ministerstva životního prostředí i ministerstva průmyslu připravujeme energetická hodnocení a energetické audity.