Architektura: Individuální projekty

Architektonické návrhy, projekty

Navrhneme vám rodinný dům přesně podle vašich představ. Stačí, když si pohovoříme o požadavcích na váš nový rodinný dům: jak by měl být velký, kolik by měl mít pokojů, zda chcete kuchyň samostatnou nebo společnou s obývacím pokojem, kolik koupelen v domě chcete, zda u domu má být i garáž, atd. Dále je nutné respektovat prostor, do kterého objekt navrhujeme. Dalším podstatným zadávacím prvkem je nárok na energetickou náročnost - zda chcete dům v běžném standardu, nízkoenergetický, úsporný nebo pasívní. Požadavek na pasívní dům ovlivní architektonické řešení již ve fázi studie.

Klienti nám zpravidla popíší svou představu o tom, jak by měl jejich budoucí rodinný dům vypadat, případně někteří přinesou inspiraci z časopisu, na němž je rodinný dům, který se jim líbí, a chtějí navrhnout rodinný dům v podobném duchu.

Po zadání zpracujeme architektonický návrh rodinného domu – studii. Uděláme také vizualizaci domu, takže klient vidí, jak jeho budoucí dům bude vypadat. Zpracováváme i osazení architektonického návrhu do fotky, dále projekty k územnímu řízení, projekty pro stavební povolení a projekty prováděcí dokumentace. Dále můžeme pokračovat projektem interiéru a návrhem zahrady.

Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu poskytneme autorský dozor nebo odborné vedení při svépomocné realizaci stavby rodinného domu.

Mezi města, v nichž máte možnost využít naše služby patří např. Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Přelouč, Heřmanův Městec a další města.

Ukázky projektů rodinných domů:

 • Novostavba individuálního rodinného domu - Morašice

 • Novostavba tradičního rodinného domu - Jezbořice

Novostavba rodinného domu s obytným podkrovím nedaleko centra obce, respektuje charakter stávající výstavby.

 • Novostavba rodinného domu - Dolní Ředice

Novostavba rodinného domu uprostřed obce byla limitována oklní zástavbou. Hmota domu byla rozdělana na 2 části, část se štítem do ulice a navazující část s hřebenem rovnoběžným s komunikací. Dbáno bylo na to, aby stavby nevyčnívala svým měřítkem z okolní zástavby a plynně se zařadila do stávajícího okolí domu.

 • Individuální projekt nástavby řadového rodinného domu - Chrudim

Jednopodlažní rodinný dům z 50.let 20.stol. se sedlovou střechou je navržen s přístavbou garáže a nástavbou s plochou zelenou střechou.

 • Individuální nízkoenergetický rodinný dům - Hradec Králové - Blešno

Na prudkém svahu byl navržen individuální rodinný dům. Vstup a vjezd z ulice do přízemí, zde je obytná část s terasou, pokoje jsou v suterénu, pod garáží zahradní kuchyně a dílna. V podkroví pokoj pro hosty a pracovna.

def5.
def2.
def3.
 • Novostavba nízkoenergetického rodinného domu a stodoly - Arnoltice

Navrženy jsou zděné novostavby s dřevěným obkladem, stropy dřevěné trámové, krytina plechový falcovaný šindel.

 • Přístavba rodinného řadového domu - Svitavy

Jednopodlažní řadový dům byl navržen s přístavbou ve dvorním traktu na celou šířku domu, na rozšířenou obytnou část navazuje pergola.

 • Novostavba rodinného domu a garáže - CHKO Železné Hory

 • Objemová studie administrativní budovy - Praha 5 - Košíře

Na parcelách o výměře 470 m2 ze třech stran obklopených komunikacemi byla navržena polyfunkční budova o 6-ti nadzemních a 3 podzemních podlažích. Budova má půdorys ve tvaru písmene "U", uvnitř vznikne atrium. Zvýrazněna jsou obě nároží. Parter budovy s výstavními prodejními plochami je obložen kamenem, 4 kancelářská podlaží jsou řešena vyzděním obvodového pláště do skeletu budovy, poslední podlaží s byty je uskočené a zastřešené rovnou střechou.

Kosire-1
Kosire-2
 • Individuální projekt rodinného domu - Černošice

Tento rodinný dům o 2 nadzemních a 2 podzemních podlažích byl navržen pro svažitou parcelu uvnitř zástavby obce. Dům má terasovité uspořádání jižní fasády, v modelech je viditelná proměna při použití různých druhů zastřešení.

Cernosice-1
Cernosice-2
Cernosice3
 • Individuální projekt rodinného domu - Dobřichovice

Rodinný dům byl navržen pro mírně svažitou parcelu v klidné části obce s výskytem vzrostlých stromů na příjezdové části parcely. Dům má 1 podzemní podlaží s garážemi a technickým zázemím, obytné přízemí a částečně obytné podkroví.

Dobrichovice-1-1
Dobrichovice-1-2
 • Individuální projekt rodinného domu - Morašice 1

Rodinný dům byl navržen pro mírně svažitou jižní parcelu. Skládá se ze dvou hmot zastřešených putovými střechami, jednopodlažní hmota obsahuje obytnou část, svrchu je zapuštěná terasa. Dvoupodlažní část obsahuje v přízemí dílnu, v podkroví pokoje.

Pult 1
Pult 2
Pult 3
Pult 4
 • Individuální projekt rodinného domu - Morašice 2

Přízemní bungalov zastřešený valbovou střechou. Obsahuje provozně oddělenou garáž s dílnou a bydlení.

Valba 1
Valba 2
Valba 3
Valba 4
Valba 5
 • Individuální studie kombinace podnikání + bydlení - Dříteč

Stavba je navržena pro pohodlné bydlení a zároveň sídlo a provozovna firmy - v části přízemí prodejní jednotka, v části patra kancelářské prostory.

drit16a.
drit1a.
drit12a.
drit13a.
drit14a.
drit15a.
 • Jednoduchý rodinný dům - Heřmanův Městec

Stavba je navržena s jednoduchým konstrukčním systémem, zastavěná plocha 80m2

 • Jednoduchý rodinný dům s garáží - Ostřešany

 • Studie nástavby obecního úřadu - Čepí

Objemová studie řeší vyznik knihovny a konferenčních místností v nástavbě současného objektu.

Rekonstrukce domů


Atelier Novotná zpracovává nejen projekty určené k realizaci novostaveb, ale také projekty na rekonstrukce starších domů. Jedná se například o návrhy fasád, projekty přístaveb, nástaveb, projekty na půdní vestavby, zimní zahrady, přístřešky a podobně.
Při zpracování každého projektu vycházíme z individuálních požadavků zákazníků. Zpracováváme všechny stupně projektové dokumentace. Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu uděláme i autorský dozor při realizaci rekonstrukce domu.

Ukázky projektů rekonstrukcí:

 • Stavební úpravy městského řadového rodinného domu - Pardubice

Nástavba nové bytové jednotky, snížení energetické náročnosti budovy, řízené větrání. Projekt registrovám v programu Nová zelená úsporám 2014. 

 • Půdní vestavba a přístavba rodinného domu - Pardubice - Svítkov

 • Nástavba rodinného domu - Čeperka

Celopodsklepený dům s plochou střechou ze 70.let 20.století bude nastavěn dřevostavbou, vznikne nová bytová jednotka.

 • Půdní vestavba a přístavba rodinného domu - Rozhovice

Celková rekonstrukce, přístavba parkovacího stání se zádveřím, přístavba zimní zahrady

 • Půdní vestavba a přístavba jednopodlažního venkovského stavení - Pardubice - Svítkov

Původní objekt bude ve své dvorní části přistavěn do tvaru písmene "L", v objektu budou 2 bytové jednotky provozně oddělené, nová garáž s parkovacím přístřeškem.

 • Nástavba rodinného domu - Dolní Ředice

Celopodsklepený jednopodlažní objekt se stanovou střechou bude nastavěn o plnohodnotné patro zastřešené valbovou střechou. Patro bude uskočeno a obloženo, aby se dosáhlo optického snížení objektu.

 • Rekonstrukce rodinného domu - Praha 5 - Radotín

Starší rodinný dům částečně podsklepený o 2 nadzemních podlažích zastřešených valbovou střechou bude přistavěn ve své přízemní části směrem do zahrady (přístavba má pochozí střechu) a zastřešen stanovou střechou na zvýšené podezdívce. Nově vznikne obytný prostor ve 3.np s osvětlení "rohovými" okny bez parapetu. Vedle domu bude pod úrovní suterénu přistavěna garáž.

Radotin-1
Radotin-2
Radotin-3