Bytové stavby

Atelier Novotná s.r.o., který se specializuje především na projekty energeticky úsporných staveb,  již realizoval velké množství zakázek. Jednalo se o projekty na novou výstavbu i rekonstrukce. Níže uvádíme výběr z projektů bytových staveb, které náš ateliér zpracoval.

Přestavba vily - Pardubice

Původně dvojpodlažní dům se stanovou střechou ze 60.let byl nastavěn pultovou střechou a kompletně zrekonstruován. V objektu jsou 2 bytové jednotky. Směrem do zahrady byl přistavěn arkýř, v podkroví byla vybudována lodžie s navazující terasou výhledem na Kunětickou horu. Vytápění teplovodní, zdrojem tepla tepelné čerpadlo vzduch-voda. Řízené větrání s rekuperací tepla.   Třída energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná.  

Projekt byl registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - 3. výzva- kategorie A3

Novostavba pasívních rodinných domů - Choltice

Novostavba pasívního rodinného domu - Popkovice

Pasívní jednopodlažní rodiný dům s navazující garáží a provozovnou pro podnikání pod společnou valbovou střechou, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, podvěšené sádrokartonové podhledy s minerální vatou tl.520mm, v podlaze na terénu 300mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Vytápění teplovodní, zdrojem tepla plynový kondenzační kotel, ohřev teplé vody solárními kolektory. Řízené větrání s rekuperací tepla.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt byl registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2016 - kategorie B1 - dotace 300 + 35 tis.Kč na projekt a energetické hodnocení 

Novostavba rodinného domu - Dražkovice

Pasívní rodiný dům s pultovou střechou, materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, stropy Spiroll, střecha z dřevěných I-nosníků s výplní minerální vatou tl.300mm + Bramac Therm - PIR panel tl.120mm, v podlaze na terénu 320mm grafitového polystyrenu. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Kotel plynový kondenzační pro vytápění do radiátorů + 2ks solárně-termických panelů pro ohřev teplé vody. Řízené větrání s rekuperací tepla, jednotka Duplex Easy 300.   Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná.  

Projekt je registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2014 - kategorie B2 - dotace 550 + 35 tis.Kč na projekt a energetický posudek

Novostavba rodinného domu - Medlešice

Dům s velmi nízkou potřebou tepla na vytápění, plechová falcovaná střešní krytina, barevé odlišení hmot.

Rekonstrukce rodinného domu - Přelouč

Vila ze 30.let 20.století prošla náročnou rekonstrukcí. Jako nízkoenergetická stavba byla zaregistrována v programu Nová zelená úsporám - oblast A2.

Přestavba rodinného domu - Hradec Králové Březhrad

Původní nárožní objekt jednopodlažní s valbovou střechou byl nastavěn plnohodnotným patrem a řešen jako moderní nízkoenergetická stavba s pultovými střechami, plechovou falcovanou střešní krytinou, patro s dřevěným obkladem.

Zateplení bytového domu - Přelouč

Projekt je registrován v dotačním programu Ministerstva pro místní rozvoj - Energetické úspory v bytových domech

Přestavba městského domu, půdní vestavba

Půdní vestavba a celková rekonstrukce rodinného domu o 3 bytových jednotkách, komplexní zateplení. Čerpána dotace v programu Nová zelená úsporám. 

 

Rekonstrukce rodinného domu - Pardubice

Půdní vestavba a celková rekonstrukce rodinného domu o 3 bytových jednotkách, komplexní zateplení. Čerpána dotace v programu Nová zelená úsporám. 

Přestavba rodinného domu - Přelouč
starkova.1
starkova.
starkova.2

Novostavba pasívního rodinného domu - Rokytno

Pasívní rodiný dům s valbovou střechou a přisazená garáž s plochou střechou. Zdící materiál Ytong tl.250mm+zateplení grafitovým polystyrenem tl.200mm, stropy Spiroll, střecha dřevěný krov s nadkrokevní izolací DekPIR tl.24mm, v podlaze na terénu 300mm grafitového polystyrenu + 30mm systémová deska podlahového vytápění. Okna plastová s izolačním trojsklem a solární propustností 62%. Zdrojem tepla a ohřevu teplévody tepelné čerpadlo vzduch-voda, vytápění podlahové. Řízené větrání s rekuperací tepla, jednotka Paul Santos 370. Třída energetické náročnosti budovy A - mimořádně úsporná. Projekt byl registrován v dotačním programu Nová zelená úsporám - výzva 2014 - kategorie B2 - dotace 550 + 35 tis.Kč na projekt a energetický posudek

Přístavba wellness centra

K tradičnímu rodinnému domu bylo přistavěno wellnes.

Bezbarierové byty - Vrbno

Přestavba penzionu na bezbarierové byty pro nemohoucí.

 

Pečovatelské byty - Žleby 

Přestavba a nástavba bytového objektu na bezbarierové byty.

 

Nástavba a rekonstrukce Hasičského centra - Heřmanův Městec

Původní zájezdní hostinec byl jednopodlažní objekt zastropený z části klenutými stropy, z části dřevěnými stropy. Zhotovena byla nástavba 2 podlaží, objekt zateplen v rámci programu Zelená úsporám a splňuje parametry úsporného domu.

Zateplení soliterního domu ze 70.let

Individuální nízkoenergetický rodinný dům - Chotěnice

Individuální rodinný dům - Hradec Králové Kukleny

Rodinný dům koncipovaný do prudkého svahu, založeno na pilotách

Individuální rodinný dům - Jezbořice

Rodinný dům je vystavěn v mírném svahu, úroveň podlaží je odstupňována. V nižší části stavby je ložnicová část, ve vyšší obytná. K domu je na parcele vystavěna dvougaráž, altán a jezírko. Stavba byla řešena jako celek spolu s okrasnou zahradou. Variací na tuto stavbu je v nabídce typových domů nabízený projekt Orion upravený pro rovinnou parcelu.

foto 010
foto 002
foto 007
foto 008
foto 009
foto 243

Individuální rodinný dům - Čepí

Novostavba rodinného domu - Choltice

Kompaktní rodinný dům s přisazenou garáží

Individuální rodinný dům - Hradiště na Písku

Nízkoenergetický rodinný dům - Pardubice

foto 004
foto 006

Typový dům Merkur - Stará Boleslav

PICT4132
PICT4136

Typový dům Orion - Jenišov

Nástavba venkovského stavení - Čepí

Rekonstrukce rodinného domu - Skuteč

Starší jednopodlažní rodinný dům v uliční zástavbě byl na přáníinvestora nastavěn a vznikly 2 samostatné bytové jednotky.

IMG_0008
IMG_0012

Přístavba dokončené novostavby - Praha -Zdiměřice

(přistavěn byl jednopodlažní trakt s garáží a ložnicí s koupelnou

P1010426
P1010423
P1010425
MODRA-S
stávající foto - vstup
stávající foto - zahrada

Novostavba rodinného domu - Heřmanův Městec

Prostorná vila se 2 bytovými jednotkami.

Heřmanův Městec 1
Heřmanův Městec 2
Heřmanův Městec 3
Heřmanův Městec 4
IMG_0001
IMG_0002
IMG_0003
IMG_0004

Rekonstrukce sálu obce Čepí

Dělící interiérová stěna

V rodinném domě byla oddělena firemní a obytná část akustickou příčkou s prosklením pískovaným dvojsklem dle našeho návrhu. Skla dodalo sklenářství http://www.sklenari.com/, truhlářské práce http://truhlarstvi-semrad.cz/

Úprava plochy veřejné zeleně - Vidlatá Seč

sec1.
sec3.
sec2.

 

Návrhy zahrad

PA193768
PA193770
PA193638
PA193656
foto 298
foto 249
foto 241
DSCN2010
DSCN2006
foto 278