Nízkoenergetické bydlení

Nízkoenergetické domy – nízkoenergetické bydlení Pardubice, Hradec Králové, Chrudim , Přelouč, Heřmanův Městec

Nízkoenergetické domy mají oproti běžným stavbám domů nižší náklady na vytápění, přinášejí tedy skutečnou úsporu energie, což je jejich hlavní výhoda. Nízkoenergetický dům má maximální potřebu tepla na vytápění 50 kWh/m2.rok. Naprotitomu běžná stavba má potřebu tepla na vytápění 80-140 kWh/m2.rok.


Aby mohly být nízkoenergetické domy postaveny skutečně tak, aby docházelo k úsporám, je nutné vždy zpracovat kvalitní projekt na tento nízkoenergetický dům. Podmínkou je kvalitně zateplená obálka budovy, využití obnovitelných zdrojů, řízené větrání, řešení přehřívání konstrukcí v letním období. Projekt mimořádně úsporného nebo pasívního domu je nezbytně nutné zhotovit ve stupni prováděcí dokumentace, kde budou podrobně řešeny veškerá napojení různých materiálů a konstrukcí. Námi zpracovaná projektová dokumentace splňuje všechny standardy, od nás dostanete projekt, na základě kterého můžete začít nízkoenergetický dům stavět. V případě zájmu zajistíme i stavební dohled.


Zajímáte se o nízkoenergetické domy? Chcete si nechat postavit nízkoenergetický dům? Pokud ano, kontaktujte nás, sdělíte nám vaši představu o tom, jak by váš nový nízkoenergetický dům měl vypadat, jak by měl být velký, atp., zpracujeme pro vás vizualizaci, včetně vizualizace „osazení“ návrhu do pozemku, poté vám zpracujeme všechny stupně projektové dokumentace.


Zabýváme se také odborným poradenstvím. V případě zájmu uděláme i autorský dozor při realizaci stavby nízkoenergetického domu.

Nabízíme zpracované projekty pasívních rodinných domů

Mimořádně úsporný rodinný dům Vltavín

Rodinný dům Vltavín je koncipován jako moderní dům koncipovaný do městské i venkovské zástavby, s podkrovím, v přízemí je situována denní část, v patře noční část. Hmota se skládá ze dvou objektů. Hlavní obytný dům zastřešený sedlovou střechou a předsazený nízký objekt garáže se sedlovou střechou. Na jižní fasádě je střecha prolomena vikýřem s pultovou střechou.

Konstrukčně se jedná o stěnový stavební systém Ytong lambda opláštěný šedým fasádním polystyrenem.


vltavín a
vltavín b
půdorysy
pohledy

  • Měrná potřeba tepla: 17,3kWh/m2.rok
  • Zastavěná plocha: 150 m2
  • Užitná plocha 176 m2 + 23 m2 garáž
  • Investiční cena: 4,8 mil Kč
  • Cena projektu: 95.000 Kč

Mimořádně úsporný rodinný dům Ametyst

Rodinný dům Ametyst je koncipován jako moderní dům koncipovaný do městské zástavby, patrový, v přízemí je situována denní část, v patře noční část. Hmota se skládá ze dvou prolínajících se krychlí. Střechy jsou ploché, nad přízemní částí pochozí terasa.

Konstrukčně se jedná o stěnový stavební systém Ytong lambda opláštěný šedým fasádním polystyrenem.


pudorysy
pohledy

Měrná potřeba tepla: 22,3kWh/m2.rok

  • Zastavěná plocha: 121 m2
  • Užitná plocha 172 m2
  • Investiční cena: 4,5mil Kč
  • Cena projektu: 95.000 Kč

Pasivní domy – celá Česká republika

Pasivní dům ročně spotřebuje maximálně 15 kilowatthodin na metr čtvereční vytápěné plochy. Pasívní dům má specifické požadavky na objemové řešení - dvoupodlažní objekt, orientace k jihu, velké prosklené plochy k jihu a řešení jejich zastínění. Další požadavky jsou na technické vybavení - nutná je rekuperace, instalace solárních kolektorů. Podstatné je provedení stavby - výborná těsnost, vyloučení tepelných mostů.

V oblasti technologie spolupracujeme s projekční kanceláří - ing.Pavel Minář www.ekostep.cz


skv1.
skv4.
skv11.